Budowanie masy mięśniowej u kobiet

Większości kobiet, która zaczyna swoją przygodę z treningiem na siłowym, zależy na uzyskaniu płaskiego brzucha, smukłych nóg oraz krągłych pośladków. Nie każda z nich zdaje sobie jednak sprawę, iż droga do sukcesu prowadzi w tym przypadku przez budowanie masy mięśniowej. Jak powinny wyglądać ćwiczenia na masę dla dziewczyn.

Co jeść żeby przybrać na masie mięśniowej?

Budowanie masy mięśniowej u kobiet powinno stanowić tak samo istotną fazę treningu, co redukcja tkanki tłuszczowej. Wiele osób błędnie kojarzy masę z niekontrolowanym tyciem. W rzeczywistości jest to okres, w czasie którego pracujemy nad przybraniem tkanki mięśniowej przy równocześnie jak najniższym wzroście poziomu tkanki tłuszczowej.

Dlaczego kobiety nie powinny się obawiać o zbyt duże przyrosty masy mięśniowej? Przede wszystkim, damski układ hormonalny nie pozwala na znaczną rozbudowę mięśni. Co więcej, budowa masy mięśniowej wymaga dodatniego bilansu kalorycznego, nad którym mamy pełną kontrolę. Jesteśmy w stanie na bieżąco modyfikować przebieg ćwiczeń na masę dla dziewczyn, w związku z czym tego typu trening nie powinien budzić powodów do obaw.

Odpowiednio skomponowane ćwiczenia dla kobiet na siłowni pozwalają na systematyczną pracę nad organizmem, czego efektem jest podkreślenie talii, wysmuklenie ramion, wzmocnienie brzucha oraz rozbudowa mięśni pośladkowych. Dzięki takiemu treningowi zyskujemy sprężystą i jędrną sylwetkę, a późniejsza redukcja pozwoli nam odsłonić wyraźne mięśnie brzucha.

Budowanie masy mięśniowej u kobiet powinno się opierać o ciężkie ruchy wielostawowe

Takie, jak siady, ciągi oraz wyciskania. Wykorzystuje się tutaj pracę z wolnym ciężarem. Niezbędne będzie również zaangażowanie jak najwięcej partii ciała. W tym przypadku dobrze sprawdzi się trening Full Body Workout, który zakłada równomierne zaangażowanie całego ciała.

W celu rozbudowania tkanki mięśniowej, niezbędne będzie połączenie ze sobą treningu siłowego oraz dodatniego bilansu kalorycznego.

Co jeść, żeby przybrać na masie mięśniowej? Niezbędna będzie tutaj zwiększona podaż białka, węglowodanów oraz tłuszczy. Dieta na masę dla kobiet powinna zakładać zwiększenie kaloryczności o około 200 – 300 kalorii. Średnia wartość białka w takim jadłospisie powinna wynosić od 1,5 do 2 g na każdy kilogram masy ciała. Kobiety bez obaw mogą sobie pozwolić na spożycie większej ilości tłuszczu. Konsekwencją tego będzie między innymi poprawa wchłanialności witamin i minerałów. Tłuszcze powinny tutaj pochodzić wyłącznie ze zdrowych źródeł takich, jak oliwa z oliwek czy masło orzechowe.

Doskonałe uzupełnienie diety na masę dla dziewczyny stanowić może suplementacja. Zaleca się tu przyjmowanie kreatyny, białka, aminokwasów oraz witamin i minerałów.